Соборна та незалежна – ненька Україна!

22 січня 1919 року – одна з найвизначніших дат історії України. Саме в той день народилася вільна, неподільна, соборна Україна. 22 січня 1919 року урочисті заходи щодо проголошення “Акту злуки” проходили на Софійській площі в Києві. На масовому віче посол ЗУНР Лонгін Цегельський передав грамоту Національної ради ЗУНР “Про об’єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Великою Східною Україною” голові Директорії УНР Володимиру Винниченку. Павло Скоропадський, Михайло Грушевський, Володимир Винниченко, Євген Петрушевич, Симон Петлюра, Кость Левицький — це люди, які творили історію України того часу.
Актом об’єднання стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав на основі українських земель у складі Російської та Австро-Угорської імперій в єдину соборну Українську державу, яка відтоді ставала гарантом загальнонаціональних інтересів українців
Указом Президента України від 13 листопада №871/2014 було встановлено свято «Про День Соборності України» (До цього часу свято носило назву «День Соборності та Свободи України».)
Учнівський та педагогічний колектив нашого Тростянецького НВК долучився до святкування 100-ї річниці з дня проголошення Соборності України. В закладі відбувся флешмоб “Єднаймося браття!”, учасниками якого стали учні та вчителі школи. Учні 5 класу, за підтримки класного керівника Хмелик Н. І. та вчителя історії Прокопенко Я. В., долучилися до акції “Намалюй свою квітучу Україну” та прикрасили своїми малюнками заклад.