Творчі звіти

15.01.2019 в рамках творчого звіту директора закладу, учителя історії Драч Н.В. та заступника директора, учителя зарубіжної літератури Городчаніної О.О проведено відкритий бінарний урок на тему:«Пам’ятки історії як джерело історико-культурної інформації. Пам’ятник як витвір мистецтва для увічнення пам’яті про подію або особу». Бінарні уроки – одна з форм реалізації міжпредметних зв’язків і інтеграції знань з кількох предметів. Це-нетрадиційний вид уроку. Бінарний урок по своїй природі є однією з форм проекту- це міжпредметний, внутрішній короткостроковий чи середньої тривалості проект. Бінарні уроки дозволяють інтегрувати знання з різних областей для рішення однієї проблеми, дають можливість застосувати отримані знання на практиці.
Урок проведено з використанням сучасних інформаційних технологій, широко застосовано міжпредметні зв’язки, а саме: історія, зарубіжна література, українська література, образотворче мистецтво, архітектура. На уроці використано інтерактивні форми і методи роботи, що спонукало дітей до активної діяльності, бажання більше дізнатися та поділитися інформацією з товаришами. Учні мали можливість усвідомити історичні та культурні пам’ятки як витвори мистецтва та побачити творців цих пам’яток.
По завершенню уроку учні можуть оперувати поняттями «історична пам’ять», «пам’ятка історії, культури», «пам’ятник»; розпізнавати історичні та культурні пам’ятки і пам’ятники; описувати пам’ятку історії; показати на карті місцевість, де розташовані вказані вчителем пам’ятки історії та культури України; визначати епоху, в яку вони виникли.
Слова Цицерона: «Історія – свідок минулого, світло істини, жива пам’ять. Історія – життя пам’яті. Історія – це свідок часу, учителька життя. Не знати історії – означає завжди бути дитиною»,- стали наскрізною лінією проведеного уроку.